הגדרת שיקום פסיכיאטרי

הגדרה של שיקום פסיכיאטרי על פי מונחים מקצועיים היא, שילובם המלאה בקהילה של אנשים אשר אובחנו כחולים במחלת נפש, ושיפור איכות חייהם כך שיוכלו לנהל אותם באופן עצמאי עד לרמה מסוימת.

מאחר ואנשים אשר אובחנו כחולים במחלת נפש, נחשבים כבעלי מוגבלות נפשית ואינם מסוגלים לנהל את חיים באופן עצמאי לגמרי, הרי שהשיקום מיועד לתת להם כלים בסיסיים אך רחבים, במטרה שיוכלו לנהל את חייהם ברמה סבירה באופן עצמאי.

לשם כך, מערכות שונות משתפות פעולה ביחד ויוצרות עבורם תוכניות שמטרתן לפתח את כישוריהם וכן להנגיש אותם למשאבים אשר יאפשרו להם להגיע לכדי מצב בו הם יכולים לנהל את חייהם ברמה סבירה. בין היתר מדובר על שירותי שיקום פסיכיאטרי אשר פועלים באופן ספציפי עבור כל חולה וחולה. שירותים אלו יוצרים תוכניות שמטרתן לאפשר להם לנהל משק בית, לעבוד, ללמוד וכן להתחבר עם אנשים אחרים בסביבתם.

על מנת שהתוכניות יצליחו, הרי שהן מבוססות על עקרונות שונים, בין היתר מדובר על עקרונות של כבוד והערכה לכל אדם שלוקח חלק בתוכנית, העמדת הלקוח במרכז, קבלת החלטות משותפת, העצמה של הלקוח והעברת אחריות אליו, ניהול המחלה כך שהאדם שולט על המחלה ולא להיפך, תוכניות מבוססות ראיות, תוכניות עם תהליכים מובנים ועוד.

כל אחת מהתכניות נוצרת באופן ספציפי עבור מי שאמור להשתמש בה, הן מבחינת רמת קושי והן מבחינת לוח זמנים, על מנת שהוא יצליח לעמוד בה.

שיקום אחר - לוגו ברקע כחול

עמותה לפיתוח שירותי שיקום מתקדמים.

עמותת "שיקום אחר" הוקמה בשנת 2004, על מנת לקדם שינוי חברתי והשתלבות אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק העבודה התחרותי ובקהילה. למעלה מעשור אנו פועלים ומקדמים שינוי חברתי להגברת הנכונות, המודעות ומתן הזדמנות שווה להעסקת אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק התחרותי. לתרומות לחצו כאן ◄

עקבו אחרינו בפייסבוק!

פרטי קשר

עמותת שיקום אחר
רחוב המרץ 20, קרית אריה, פתח-תקווה

073-3745040
[email protected]

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הטופס נשלח בהצלחה.