הגישה המוטיבציונית בקידום הבריאות

אנשים רבים מוצאים את עצמם חוזרים שוב ושוב אל בתי החולים לצורכי אשפוז, כתוצאה מסט התנהגויות אשר פוגע בבריאותם, וזאת כתוצאה מדבקות נמוכה בתהליך הטיפול. אנשים אשר אין להם מוטיבציה או ידע להתמודד עם המחלה, נוקטים לא פעם בגישה שלילית כלפי הטיפול, מה שמוביל בהכרח לאשפוזים חוזים, תחלואה ותמותה.

כיום אנחנו יכולים לראות כיצד ארגוני בריאות רבים בכל העולם, משקיעים משאבים רבים ביצירת אסטרטגיות שמטרתן לייעל את התהליך, ולהתמודד בצורה חכמה ואפקטיבית עם בעיות אלו. הגישה אשר פיתחו אותם ארגונים, נקראת הגישה המוטיבציונית.

מהי גישה מוטיבציונית בקידום הבריאות?

גישה זו שמה במרכז את הדגש לעודד חולים לטפל בעצמם ולאמץ אורח חיים בריא, מתוך כוונה שלא לחזור ולחלות שוב. מאחר ואחת הבעיות הגדולות היא שאנשים חולים, נוטים לאבד אמון בטיפול או ביכולת שלהם להבריא, ונוקטים גישה פאסיבית כלפי הטיפול, הרי שיש ליצור מנופים אשר יעודדו אותם גם להאמין בטיפול וגם לטפל בעצמם בצורה נכונה וחיובית, על מנת שיוכלו להתגבר על המחלה.

ככל שהחולה מבטא מחויבות רבה יותר לתהליך הטיפולי, כך גדל הסיכוי שהתנהגותו תשתנה, הוא יסכים לאמץ אורח חיים בריא יותר וכך כל סגנון חייו ישתנה. בצורה כזו, גדל הסיכוי שהוא יוכל להבריא מהמחלה, אם לא באופן מלא לגמרי, אז בהחלט באופן מספק שיאפשר לו לקיים אורח חיים סדיר.

שיקום אחר - לוגו ברקע כחול

עמותה לפיתוח שירותי שיקום מתקדמים.

עמותת "שיקום אחר" הוקמה בשנת 2004, על מנת לקדם שינוי חברתי והשתלבות אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק העבודה התחרותי ובקהילה. למעלה מעשור אנו פועלים ומקדמים שינוי חברתי להגברת הנכונות, המודעות ומתן הזדמנות שווה להעסקת אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק התחרותי. לתרומות לחצו כאן ◄

עקבו אחרינו בפייסבוק!

פרטי קשר

עמותת שיקום אחר
רחוב המרץ 20, קרית אריה, פתח-תקווה

073-3745040
[email protected]

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הטופס נשלח בהצלחה.