השיקום הפסיכיאטרי – בדרך לפרופסיה

מזה מספר עשורים, אנחנו יכולים לראות שינוי מקיף שהתרחש באופי ההתייחסות החברתית והטיפולית כלפי אנשים אשר מתמודדים עם מגבלה ותיוג פסיכיאטרי. אם בעבר התייחסו אליהם כאנשים מודרים חברתית שלא ניתן לשקם אותם ויש להכניסם אל מוסד בו הסתכלו עליהם כחלק מקבוצה ולא כפרטים, הרי שכיום היחס אליהם הוא שונה לגמרי.

כיום ההתייחסות כלפי אנשים אשר מתמודדים עם מוגבלויות נפשיות ובעיות פסיכיאטריות שונות, היא באופן פרטני. ישנה הכרה בהם כיחידים, יש הכרה בזכויות שלהם, וקיימת מחויבות רבה יותר לטיפול ושיקום שלהם, מתוך כוונה לשלב אותם בחברה.

בין היתר אפשר לראות מעבר של מרכז הכובד מטיפול בבתי חולים פסיכיאטריים לקהילה, באמצעות יצירת תשתית רחבה ומשמעותית של שירותים מקצועיים אשר מטרתם להכין אותם לקראת שילובם, לסייע להם לעבור תהליך שיקום ושילוב מהיר ונכון, וכן שירותים שמטרתם לפקח עליהם מחד, ולשמור על הזכויות שלהם בחברה, מאידך.

שיקום פסיכיאטרי כפי שאנחנו מכירים היום, כולל אנשי מקצוע מפרופסיות שונות, החל מתחומים שקשורים לבריאות הנפש, כגון, עובדים סוציאליים, פסיכיאטריים, פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק ועוד, וכלה באנשי מקצוע מתחומים אחרים. כמו כן, השיקום מכיל גורמי תעסוקה, מעסיקים, אנשי חינוך ועוד, אשר משתלבים בתהליך ומאפשרים לבצע אותו בצורה מקיפה ולהנגיש אותו עבור כל אדם שיש לו מוגבלות נפשית או בעיה פסיכיאטרית, כזו או אחרת. במטרה שישתלב בקהילה ויהיה עצמאי ככל שניתן.

שיקום אחר - לוגו ברקע כחול

עמותה לפיתוח שירותי שיקום מתקדמים.

עמותת "שיקום אחר" הוקמה בשנת 2004, על מנת לקדם שינוי חברתי והשתלבות אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק העבודה התחרותי ובקהילה. למעלה מעשור אנו פועלים ומקדמים שינוי חברתי להגברת הנכונות, המודעות ומתן הזדמנות שווה להעסקת אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק התחרותי. לתרומות לחצו כאן ◄

עקבו אחרינו בפייסבוק!

פרטי קשר

עמותת שיקום אחר
רחוב המרץ 20, קרית אריה, פתח-תקווה

073-3745040
[email protected]

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הטופס נשלח בהצלחה.