זכויות בגין נכות רפואית ללא התנייה בקצבת נכות

כל תושב במדינת ישראל אשר נקבעה לו נכות רפואית, יכול להיות זכאי להטבות שונות על פי חוק, גם אם איננו מקבל קצבת נכות.

לשם כך, כל מי שלא נקבעה לו קצבה או איננו יכול להגיש תביעת זכאות לקצבה, רשאי להרגיש בקשה במטרה להיבדק על ידי ועדה רפואית של מס הכנסה אשר תעניק לו פטור בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו לו, וכן הטבות נוספות.

מספר הטבות לדוגמא

במס הכנסה ובמוסד לביטוח לאומי אפשר לקבל רשימה של אותן הטבות שמגיעות לכל אחד, גם מבלי שהוא יקבל קצבת נכות.

בין ההטבות ניתן למצוא שיקום מקצועי וסיוע בלימודים במקרה של עשרים אחוז נכות רפואית לפחות (לצמיתות), מרכז הכוון תעסוקתי (20 אחוז נכות לפחות), הנחה בעמלות בנקים (40 אחוז נכות לפחות), תג נכה ופטור בעמלת רישוי (60 אחוז נכות לפחות), נקודת זיכוי במס הכנסה (מעל 90 אחוז שנקבעו לזכאי או לבן הזוג), הנחה בארנונה, אוטובוסים ורכבות (על פי אחוזי הנכות) וכן עוד שורה של הטבות מסוגים שונים בתחומים מגוונים בחיים.

על מנת שתיקבע נכות רפואית כללית מטעם המוסד לביטוח לאומי, שלא באמצעות תביעה לקצבה, יש להגיש בקשה לרשות המסים ולהיבדק על ידי ועדה רפואית של מס הכנסה. כך ניתן ליהנות מאותן הטבות שמוצגות כאן וכן מהטבות רבות נוספות.

שיקום אחר - לוגו ברקע כחול

עמותה לפיתוח שירותי שיקום מתקדמים.

עמותת "שיקום אחר" הוקמה בשנת 2004, על מנת לקדם שינוי חברתי והשתלבות אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק העבודה התחרותי ובקהילה. למעלה מעשור אנו פועלים ומקדמים שינוי חברתי להגברת הנכונות, המודעות ומתן הזדמנות שווה להעסקת אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק התחרותי. לתרומות לחצו כאן ◄

עקבו אחרינו בפייסבוק!

פרטי קשר

עמותת שיקום אחר
רחוב המרץ 20, קרית אריה, פתח-תקווה

073-3745040
[email protected]

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הטופס נשלח בהצלחה.