קצבת נכות והטבות נלוות

כל אדם אשר יש לו ליקוי פיזי, נפשי, שכלי או אחר, אשר מונע ממנו להשתכר למחייתו בחמישים אחוז לפחות, זכאי לקבל קצבת נכות כללית, זוהי קצבה חודשית אשר משולמת על ידי המוסד לביטוח לאומי. זכאות זו לקצבה, מעניקה גם אפשרות לקבל הטבות נוספות, למשל, בכל מה שקשור לדיור, תחבורה (פרטית וציבורית) וכן בשירותי בריאות.

דרגת הנכות נקבעת על ידי ועדה רפואית של ביטוח לאומי, בהתאם למצבו של החולה, ולחוות דעת של מומחים בתחום. הוועדה יכולה לקבוע קצבת נכות אך ורק אם הלקות או המחלה נמצאים בספר המבחנים הרפואיים על פיו פועל המוסד לביטוח לאומי.

על מנת לקבל קצבה וכן הטבות שנגזרות מממנה, יש להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי. התביעה מוגשת בהליך מסודר באמצעות עורך דין שמתמחה בנושא, על פי הכללים קבועים שנקבעו בחוק. רק במידה והתביעה מתקבלת, הרי שנקבעים אחוזי נכות ומהם נגזרת הקצבה וכן ההטבות השונות שנגזרות ממנו.

ברגע שהוועדה מקבלת את התביעה וקובעת אחוזי נכות עם קבצת נכות, הרי שאז אפשר להתחיל ולדרוש את ההטבות השונות שמגיעות כתוצאה מכך.

באתר וכן בסניפי המוסד לביטוח לאומי קיים מדריך מפורט שמסביר כיצד אפשר להגיש תביעה, מי יכול להגיש, מה צריך בשביל זה, ומה ההליך שיש לעבור לצורך קבלת קצבה. חשוב להדגיש, ניתן לערער על החלטת הוועדה הרפואית במידה וזו מחליטה שלא לקבל את התביעה.

שיקום אחר - לוגו ברקע כחול

עמותה לפיתוח שירותי שיקום מתקדמים.

עמותת "שיקום אחר" הוקמה בשנת 2004, על מנת לקדם שינוי חברתי והשתלבות אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק העבודה התחרותי ובקהילה. למעלה מעשור אנו פועלים ומקדמים שינוי חברתי להגברת הנכונות, המודעות ומתן הזדמנות שווה להעסקת אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק התחרותי. לתרומות לחצו כאן ◄

עקבו אחרינו בפייסבוק!

פרטי קשר

עמותת שיקום אחר
רחוב המרץ 20, קרית אריה, פתח-תקווה

073-3745040
[email protected]

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הטופס נשלח בהצלחה.