קצבת נכות כללית

על פי החוק, מי שנכותו נפגעה או שכושר העבודה שלו צומצם בחמישים אחוז לפחות, הרי שהוא זכאי לקבל קצבת נכות כללית. מטרת הקצבה, היא לאפשר לו לקיים אורח חיים סביר שיפצה על כך שאיננו יכול להתפרנס מעבודתו. על פי החוק, יש לבחון האם העובד יכול להמשיך לבצע את עבודתו, ואז יש לקבוע האם הוא זכאי לקבל קצבת נכות כללית, בלי קשר לשאלה, האם הוא יכול לבצע עבודה אחרת.

קצבת נכות כללית היא קצבה חודשית, אשר משולמת לכל אדם אשר עקב נכות גופנית, שכלית או נפשית, איננו יכול לבצע את עבודתו. על פי החוק, גם עקרת בית אשר אחראית על משק הבית, יכולה לקבל קצבת נכות אם היא נפגעה בחמישים אחוז לפחות.

על מנת לקבוע את דרגת אי הכושר, הרי שיש לעבור ועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי. ועדה זו תקבע את אחוזי הנכות, ועל פיהם תקבע גודל הקצבה. מדובר בהליך לא פשוט שנמשך זמן מה, אך במידה ופועלים בצורה נכונה ואחראית, הרי שניתן לבצע אותו כך שבסופו של דבר, כל המידע יעמוד לרשות הוועדה וזו תוכל לקבל את התביעה ואכן לקבוע האם מדובר במקרה בו יש פגיעה של לפחות חמישים אחוז בכושר ההשתכרות.

חשוב לומר, גם אם הוועדה הרפואית סירבה את התביעה, הרי שעדיין ניתן לערער על החלטה זו, במטרה שהיא תשתנה.

שיקום אחר - לוגו ברקע כחול

עמותה לפיתוח שירותי שיקום מתקדמים.

עמותת "שיקום אחר" הוקמה בשנת 2004, על מנת לקדם שינוי חברתי והשתלבות אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק העבודה התחרותי ובקהילה. למעלה מעשור אנו פועלים ומקדמים שינוי חברתי להגברת הנכונות, המודעות ומתן הזדמנות שווה להעסקת אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק התחרותי. לתרומות לחצו כאן ◄

עקבו אחרינו בפייסבוק!

פרטי קשר

עמותת שיקום אחר
רחוב המרץ 20, קרית אריה, פתח-תקווה

073-3745040
[email protected]

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הטופס נשלח בהצלחה.