פרק תעסוקה בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות

אחד הפרקים החשובים ביותר בחוק שעוסק במתן שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, הוא הפרק שמתייחס לשילובם בשוק העבודה ותעסוקתם. פרק זה מתייחס לכלים בעזרתם יש לשלב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה, מה הן הזכויות שלהם, כיצד אוכפים אותן, כיצד המדינה תורמת לתהליך ועוד.

לדעת רבים, תעסוקה מהווה חלק בלתי נפרד בתהליך השיקום והחלמה של אנשים עם מוגבלויות ובפרט אנשים פגועי נפש, אשר נחשבים לאוכלוסייה חלשה ואף מקופחת ומוזנחת מבחינת קבלת משאבים והזדמנויות.

באמצעות שילובם בשוק העבודה, ניתן לצמצם את התלות שלהם בקצבאות נכות, ניתן לאפשר להם לנהל אורח חיים ברמה סבירה, למנוע התדרדרות של מחלות ולצמצם את מספר האשפוזים החוזרים. שילובם של אנשים עם מוגבלויות ובפרט עם אנשים פגועי נפש בשוק העבודה, מקנה להם שוויון הזדמנויות, ביטחון כלכלי, ביטחון חברתי, שיפור באיכות החיים וכן תורם לשילובם בחברה.

לכן ישנה חשיבות עצומה בצעדים שנוקטת המדינה מצד אחד לצורך שילובם, וכן לצעדים שנוקטים המעסיקים מצד שני. בין לבין, יש חשיבות לארגונים וגורמים אשר עובדים בתחום ותורמים את חלקם על מנת לעזור לאותם אנשים להשתלב בשוק העבודה ולהקל עליהם, הן את הכניסה לשוק והן את היכולת שלהם להישאר במקום עבודתם ולהתמיד בו. כך, ניתן לתת להם מענה רחב לצרכים שונים, ולאפשר להם ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר מזו שהם נמצאו בה במהלך השנים.

שיקום אחר - לוגו ברקע כחול

עמותה לפיתוח שירותי שיקום מתקדמים.

עמותת "שיקום אחר" הוקמה בשנת 2004, על מנת לקדם שינוי חברתי והשתלבות אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק העבודה התחרותי ובקהילה. למעלה מעשור אנו פועלים ומקדמים שינוי חברתי להגברת הנכונות, המודעות ומתן הזדמנות שווה להעסקת אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק התחרותי. לתרומות לחצו כאן ◄

עקבו אחרינו בפייסבוק!

פרטי קשר

עמותת שיקום אחר
רחוב המרץ 20, קרית אריה, פתח-תקווה

073-3745040
[email protected]

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הטופס נשלח בהצלחה.