ענבר

שמי ענבר , בת 42 , גרה בגבעתיים . מגיל 23 מתמודדת עם חרדות . במהלך שנים אלו , עבדתי בספריית הווידאו של המשפחה כ-10 שנים . לאחר מכן הספרייה נסגרה ושנתיים לא עבדתי , לא הייתי מסוגלת להתמודד עם עבודה חדשה . בשל העובדה שהספרייה הייתה עסק משפחתי , למרות התקפי החרדה שליוו אותי המשפחה היתה מעין עוגן ומקום תומך .

לאחר כשנתיים בהם לא עבדתי , החלטתי שאני רוצה לעשות את הצעד ולצאת לעבוד במקום חדש למרות חששותיי.

הגעתי לתעסוקה נתמכת בעמותת "שיקום אחר"  , ושם למעשה נכנסתי לתהליך חיפוש ומציאת עבודה .

בעזרת המלווה התעסוקתית נערך בירור לגבי יכולותיי, יתרונותיי וחוזקותיו , ובהתחשב במגבלה איתה אני מתמודדת , נערך חיפוש עבודה בהתאם.  לאחר כחודש בלבד , התחלתי לעבוד בחנות קרוקס , לשמחתי ההשתלבות היתה מהירה , המנהל קיבל אותי בזרועות פתוחות .בתחילה היו חששות " כיצד אסתגל לעבודה " "כיצד אסתדר " ובסוף התגברתי על כל המכשולים . המלווה התעסוקתית היתה בקשר עם המעסיק וכאשר לאחר חודש ראשון של עבודה שוחחה עימו והוא הגדיר אותי "מוכרת מספר 1" והביע שביעות רצון חשתי הקלה והביטחון העצמי שב ועלה אט אט.

כאן הייתי חייבת להגיע ולא היה מקום לוויתורים , כמו כן , המשפחה מאד שמחה ותמכה בי ועזרה לי לחזק את הביטחון העצמי .

החודשים חלפו , ביססתי את מקומי בעבודה , יש ימים יותר טובים ויש ימים שפחות אך בעזרת התמיכה של המלווה התעסוקתית אני מצליחה להתגבר על המכשולים ולהמשיך לעבוד . אני מקבלת הרבה סיפוק בעבודה , נהנית שעובדת עם אנשים כי אני טובה  עם אנשים , אני מרגישה שמאז שהתחלתי לעבוד , אני יכולה לעשות מעל ומעבר , ולתפקד בצורה מיטבית , גם כשקצת קשה .

לפני כחודשיים חגגתי את יום הולדתי  , הזמנתי את החברים מהעבודה לחגוג עימי , הם בהרכב מלא , וגרמו לי לשמחה רבה , הרגשתי שבאמת השתלבתי במקום והשינוי הזה משמעותי בעבורי .

אני אוהבת לצייר , לצלם , לומדת צילום בתרפיה ב"אנו"ש" קריית אונו  

 הייתי רוצה להגיד שכל אחד יכול להצליח אם הוא רק רוצה , שיתן לעצמו הזדמנות בחיים ולא לשלול כל דבר . למדתי שיש לי חברים ושיש מי שתמיד יהיה שם לצידי .

מעוניינים לשמוע עוד? צרו איתנו קשר

  שיקום אחר - לוגו ברקע כחול

  עמותה לפיתוח שירותי שיקום מתקדמים.

  עמותת "שיקום אחר" הוקמה בשנת 2004, על מנת לקדם שינוי חברתי והשתלבות אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק העבודה התחרותי ובקהילה. למעלה מעשור אנו פועלים ומקדמים שינוי חברתי להגברת הנכונות, המודעות ומתן הזדמנות שווה להעסקת אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק התחרותי. לתרומות לחצו כאן ◄

  עקבו אחרינו בפייסבוק!

  פרטי קשר

  עמותת שיקום אחר
  רחוב המרץ 20, קרית אריה, פתח-תקווה

  073-3745040
  [email protected]

  הירשמו לקהילה שלנו
  והישארו מעודכנים!

  הירשמו לקהילה שלנו
  והישארו מעודכנים!

  הטופס נשלח בהצלחה.