אנשים עם מוגבלות בישראל: עובדות ומספרים

מדינת ישראל, מיום הקמתה, מספקת שירותים נרחבים לילדים ולמבוגרים אשר יש להם מוגבלויות פיזיות, נפשיות, שכליות וחושיות. במהלך השנים המדינה הקציבה משאבים רבים לאספקטים מגוונים של טיפול ושיקום. כמו כן, המדינה חוקקה חוקים שונים המקדמים את שילובם של אנשים עם מוגבלויות בקהילה, אישררה אמנות בינלאומיות בדבר זכויותיהם ונקטה צעדים רבים בשביל לשלב אותם בקהילה ולשפר את מצבם.

עם זאת, ישנן עוד פעולות רבות שהמדינה והחברה יכולים לעשות על מנת לאפשר את השתלבותם של אנשים עם מוגבלויות בקהילה בכל תחומים החיים ולעזור להם למצות את הפוטנציאל שלהם.

כמה אנשים עם מוגבלויות יש בישראל?

על פי נתונים מעודכנים, יש בישראל בין שמונה מאות אלף למיליון איש בגיל עבודה עם מוגבלויות אשר יכולות להפריע להם בתפקוד היומי. חמישה אחוז מהאנשים בגיל העבודה מתמודדים עם מוגבלות חמורה, אחד עשרה אחוז עם מוגבלות בינונית וחמישה אחוז עם מוגבלות קלה אשר איננה מפריעה בתפקוד היומיומי. על פי הנתונים, קיים מספר שווה בין גברים לנשים בעלי מוגבלויות.

ביחס לילדים, הנתונים מלמדים שיש בישראל 220,000 ילדים עם מוגבלויות שהם שמונה וחצי אחוז מכלל הילדים. למעלה ממחצית מכמות זו, מתמודדים עם מוגבלויות שכוללת לקות למידה או התנהגותית.

מדינת ישראל, כאמור, משקיעה משאבים רבים בטיפול, שיקום וכן בגמלות שונות, אך כפי שציינו, יש עוד הרבה דברים שניתן וצריך לעשות.

שיקום אחר - לוגו ברקע כחול

עמותה לפיתוח שירותי שיקום מתקדמים.

עמותת "שיקום אחר" הוקמה בשנת 2004, על מנת לקדם שינוי חברתי והשתלבות אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק העבודה התחרותי ובקהילה. למעלה מעשור אנו פועלים ומקדמים שינוי חברתי להגברת הנכונות, המודעות ומתן הזדמנות שווה להעסקת אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק התחרותי. לתרומות לחצו כאן ◄

עקבו אחרינו בפייסבוק!

פרטי קשר

עמותת שיקום אחר
רחוב המרץ 20, קרית אריה, פתח-תקווה

073-3745040
[email protected]

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הטופס נשלח בהצלחה.