למה לא צריך לפחד מתביעת נכות לביטוח לאומי?

כל מי שרוצה להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי בדבר נכות, בין אם מדובר בנכות כללית, נכות כתוצאה מתאונת עבודה, ילד נכה, שר"מ או מכל סיבה אחרת, הרי שקיימות מספר אופציות בהן אפשר להסתייע על מנת להגיש את התביעה וכן לערער על תביעות שלא התקבלו. לכן, אין שום סיבה לחשוש מפני תביעות שכאלה, גם אם הם נדחו פעם אחת.

כל אדם אשר משלם ביטוח לאומי ומתמודד עם נכות מסוימת, זכאי להגיש תביעה לקבלת קצבת נכות למוסד לביטוח לאומי, וכמובן לערער על דחיית התביעה מצד המוסד. לשם קבלת קצבה כזו יש להגיש תביעה לוועדה רפואית, שתבחן את מצבו ותקבע האם הוא זכאי לקבל קצבה.

ניתן להגיש את התביעה באופן עצמאי ללא גורם צד שלישי, זאת באמצעות טפסים אשר מופיעים באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי וכן בסניפים הפזורים ברחבי הארץ. באתר האינטרנט אפשר למצוא גם מדריכים שמסבירים כיצד יש להגיש את התביעה.

כמו כן, ניתן להגיש את התביעה באמצעות גורמים מסיימים, בין אם מדובר בעורכי דין או קבוצות וארגוני סיוע שונים אשר עוזרים לאנשים שאינם יודעים כיצד למלא את הטפסים ולהגיש אותם. ישנם ארגונים שמתמחים בהגשת תביעות באופן רחב וכולל, וישנם ארגונים שמתמחים בהגשת תביעות ספציפיות על נכויות או מחלות מסוימות. אותם ארגונים פועלים בהתנדבות ומסיימים לכל מי שפונה אליהם.

שיקום אחר - לוגו ברקע כחול

עמותה לפיתוח שירותי שיקום מתקדמים.

עמותת "שיקום אחר" הוקמה בשנת 2004, על מנת לקדם שינוי חברתי והשתלבות אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק העבודה התחרותי ובקהילה. למעלה מעשור אנו פועלים ומקדמים שינוי חברתי להגברת הנכונות, המודעות ומתן הזדמנות שווה להעסקת אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק התחרותי. לתרומות לחצו כאן ◄

עקבו אחרינו בפייסבוק!

פרטי קשר

עמותת שיקום אחר
רחוב המרץ 20, קרית אריה, פתח-תקווה

073-3745040
[email protected]

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הטופס נשלח בהצלחה.