סיוע חינם מטעם המוסד לביטוח לאומי בהגשת תביעות נכות למאושפזים בבתי חולים

המוסד לביטוח לאומי מפעיל שירות שנקרא "מחלקה ראשונה" והוא מאפשר למטופלים אשר מאושפזים בבתי חולים, להגיש תביעה עבור קצבת נכות באמצעות הצוות שעובד במקום. הסיוע ניתן למטופלים ללא עלות, ופועל בבתי חולים שונים ברחבי הארץ, מתוך כוונה להרחיב את השירות לכלל בתי החולים.

שירות מחלקה ראשונה, מתבצע בעזרת צוות אחיות ועובדים סוציאליים בבית החולים, אשר עוזרים למטופל למלא את טפסי התביעה והן מעבירות אותם אל המשך הטיפול בביטוח לאומי. תביעות שמוגשות באמצעות שירות זה, זוכות לעדיפות בטיפול בביטוח לאומי, מתוך כוונה להגיע לכדי החלטה כמה שיותר מהר.

השירות מיועד לכלל המאושפזים אשר משלמים ביטוח לאומי וזכאים לקבל את שירותיו. השירות מיועד כיום עבור מי שצריך לקבל קצבת נכות כללית, קצבת שירותים מיוחדים, גמלת ילד נכה וכן עבור גמלת סיעוד למובטחים אשר מאושפזים במחלקות גריאטריות או אורתופדיות.

כיצד מתבצע התהליך מראשיתו ועד סופו

צוות אחיות ועובדים סוציאליים יעברו עם המטופל על אופן מילוי הטפסים, יוודאו שהוא מילא את כל הפרטים בצורה נכונה ולא שכח שום פרט. עם סיום חלק זה, הצוות יעביר את הטפסים למוסד לביטוח לאומי להמשך הטיפול, כל זה מתבצע תוך הקפדה מלאה על פרטיות המאושפז.

המשך התהליך יהיה בין המאושפז למוסד לביטוח לאומי, עם קבלת ההחלטה לגבי פנייתו אליהם.

שיקום אחר - לוגו ברקע כחול

עמותה לפיתוח שירותי שיקום מתקדמים.

עמותת "שיקום אחר" הוקמה בשנת 2004, על מנת לקדם שינוי חברתי והשתלבות אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק העבודה התחרותי ובקהילה. למעלה מעשור אנו פועלים ומקדמים שינוי חברתי להגברת הנכונות, המודעות ומתן הזדמנות שווה להעסקת אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק התחרותי. לתרומות לחצו כאן ◄

עקבו אחרינו בפייסבוק!

פרטי קשר

עמותת שיקום אחר
רחוב המרץ 20, קרית אריה, פתח-תקווה

073-3745040
[email protected]

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הטופס נשלח בהצלחה.