קצבת נכות כללית למקבלי קצבה שהחלו לעבוד

על פי החוק בישראל, כל עובד אשר יכולת ההשתכרות שלו נפגעה לפחות בחמישים אחוז כתוצאה מנכות פיזית, נפשית או אחרת, במהלך תקופת עבודתו, זכאי לקבל קצבת נכות.

אך החוק גם מתיר לאנשים אשר מקבלים קצבת נכות והחלו לעבוד בעבודה אחרת, שאיננה תואמת את כישוריהם המקצועיים, להמשיך ולקבל קצבת נכות בהתאם לגובה משכורתם. על פי החוק, אדם יכול להתפרנס מעבודה בזמן שהוא מקבל קצבת נכות מבלי שתיפגע זכותו לקבל אותה, זאת במטרה שלא למנוע ממנו את האפשרות לעבוד, אפשרות שהיא גם זכותו הטבעית וגם כלי לשיקומו.

על פי החוק, הרי כל מי שמקבל משכורת וקצבת נכות, הרי הסכום של שניהם ביחד יעלה על סכום הקצבה בלבד. כלומר, אם גובה המשכורת איננה מגיעה לגובה הקצבה, הרי שהסכום הכולל יעלה על גובה הקצבה בלבד. החוק גם מתיר לאנשים אשר מקבלים קצבת נכות, ליהנות מאפשרות לקבל הכנסה שלא ממקום עבודה, למשל, תוכניות פנסיה, תגמולים, הכנסות מרכוש, ואלה לא ישפיעו על קבלת הקצבה אלא רק על תוספות נלוות, אשר יובטלו במהלך תקופה של שלוש שנים.

במידה ותבוטל הזכאות לקבלת קצבת נכות, הרי שהביטול לא ייעשה בבת אחת אלא במשך ארבע שנים עד שתופסק לגמרי. זאת במטרה שלא לפגוע באיכות חייו, ולאפשר לו להתרגל למצב החדש עד לביטול הקצבה באופן מוחלט.

שיקום אחר - לוגו ברקע כחול

עמותה לפיתוח שירותי שיקום מתקדמים.

עמותת "שיקום אחר" הוקמה בשנת 2004, על מנת לקדם שינוי חברתי והשתלבות אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק העבודה התחרותי ובקהילה. למעלה מעשור אנו פועלים ומקדמים שינוי חברתי להגברת הנכונות, המודעות ומתן הזדמנות שווה להעסקת אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק התחרותי. לתרומות לחצו כאן ◄

עקבו אחרינו בפייסבוק!

פרטי קשר

עמותת שיקום אחר
רחוב המרץ 20, קרית אריה, פתח-תקווה

073-3745040
[email protected]

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הטופס נשלח בהצלחה.