תעסוקת אנשים עם מוגבלויות

אנשים עם מוגבלויות ובפרט נשים, יש רצון רב להשתלב בחברה, אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות השתלבות בשוק העבודה.

לשם כך מפעילה המדינה מערכת רחבה של תוכניות וכלים אשר מטרתם לעזור לאנשים עם מוגבלויות להשתלב בשוק העבודה, החל משלב חיפוש ועד לשלבים מתקדמים, כולל בשלבים מתקדמים יותר, כשהם כבר נמצאים בשוק העבודה, מועסקים ויש לשמור על הזכויות שלהם.

תהליך שילובם של אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה מתבצע ברצף מסוים, כשכל אחד משתלב בו בשלב מסוים. הרצף מתחיל עם תהליך שיקום, לאחר מכן סיוע מקצועי ולימודים, הפנייה אל מרכז הכוונה, יצירת קהילות לצורך הנגשת הזדמנויות עבודה עבור אנשים עם מוגבלויות ובהמשך תוכניות שמטרתן לשלב אותם בעבודות שונות בהתאם ליכולות ולכישורים שלהם.

במהלך תהליך זה מתבצעות התאמות במקום העבודה עבור אנשים עם מוגבלויות, כולל מימון של המדינה הן בהתאמות אלו והן בשילובם בעבודה בדרכים שונות, קביעת שכר מינימום מותאם, סיוע למעסיקים ולעובדים, תוכניות עבור עובדים צעירים ומבוגרים ועוד.

גם מי שהחל לקבל קצבת נכות, יכול לעבוד במקומות שונים על פי תנאים שקבעה המדינה, בהתאם לאחוז הנכות ולקצבה שהוא מקבל. המטרה היא לשלב כמה שיותר אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה, על מנת שיוכלו להשתלב בחברה, להתקדם ולהיות עצמאיים ככל שניתן.

המדינה יוצרת כלים שונים שמטרתם לעזור בכך לכל מי שמעוניין.

שיקום אחר - לוגו ברקע כחול

עמותה לפיתוח שירותי שיקום מתקדמים.

עמותת "שיקום אחר" הוקמה בשנת 2004, על מנת לקדם שינוי חברתי והשתלבות אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק העבודה התחרותי ובקהילה. למעלה מעשור אנו פועלים ומקדמים שינוי חברתי להגברת הנכונות, המודעות ומתן הזדמנות שווה להעסקת אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק התחרותי. לתרומות לחצו כאן ◄

עקבו אחרינו בפייסבוק!

פרטי קשר

עמותת שיקום אחר
רחוב המרץ 20, קרית אריה, פתח-תקווה

073-3745040
[email protected]org.il

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הירשמו לקהילה שלנו
והישארו מעודכנים!

הטופס נשלח בהצלחה.